+90 850 532 72 95

Sosyal Medyada Biz}

Ücretsiz Keşif
Türkiye'nin her yerine bir telefon kadar uzaktayız. 0(553) 014 60 60
Ücretsiz Keşif Talebi İçin Tıklayın

Polyurea Özellikleri ve Kullanım Alanları

Polyurea Özellikleri ve Kullanım Alanları

POLYUREA ÖZELLİKLERİ, KULLANIM ALANLARI, POLYUREA NEDİR?

Polyurea özellikleri iki farklı kimyasal (izosiyanat + poliol) bileşenden oluşan su izolasyon ve kaplama ürünüdür. Kullanım ömrü, suya karşı mukavemet ve estetik görünümü baz alındığında su izolasyon ürünlerinin başında gelir. Polyurea nedir sorusuna verilecek cevaplar çoğaltılabilir. Estetik görünümü, askeri araçların güvenlik amaçlı kaplanması, hastane ve yoğun bakım ünitelerinin anti bakteriyel zemin kaplamalarında tercih sebebidir. Açık ve kapalı otoparklar, avm ve iş merkezleri, teras,balkon vs. gibi su izolasyonunun önem arz ettiği tüm yaşam alanlarında sorunsuz ve uzun vadeli kesin çözümler için POLYUREA özellikleri nedir?. sorusuna bu tür cevaplar verilebilir, ancak bütünü bu değildir.

Çok daha farklı alanlarda, farklı amaçlar için kullanılabilir. Yine örnek verecek olursak bir kamyon dorsesi düşünün, zamanla yağmur, çamur vb. nedenlerle korozyon ve kire maruz kalmış bu nedenden ötürü mevcut kalınlık ve mukavemetini uzun vade götüremeyeceği gün yüzüne çıkmıştır. İşte burada polyurea devreye girer. Artık korozyon ve darbelere karşı dayanımı katbekat artırılmışmış. Sahibine tekrardan bir dorse almak yerine farklı yatırım alanlarına yönlendirmiş cep dostu bir kaplama malzemesi olmuştur. POLYUREA nedir sorusuna böylece bir cevap da vermiş oluruz ama asla sonu yoktur, çünkü sadece bir su izolasyon malzemesi değil aynı zamanda bir kaplamadır.


güverte polyurea kaplama korozyona karşı koruma

Polyurea Avantajları

POLYUREA yüksek dayanımının yanında aynı zamanda esnek bir malzemedir. Bu nedenle kırılma, çatlama gibi durumlar uygulama kurallarına bağlı kalındığı sürece asla olmayacaktır. Artık çağımız teknoloji çağı ama bu dönemde olmamız ürettiğimiz malzemelerin sorunsuz olacağı yada sorun çıkarmayacağı anlamına gelmez. Örnek verecek olursak sürme izolasyon malzemeleri her ne kadar teknoloji ile tam bir uyum içinde üretilse de. asla POLYUREA malzemesinin vermiş olduğu performansı veremeyecektir. Bu da su izolasyon sıkıntısı çeken insanları uzun vadede zarar ettirecektir. Bilinmelidir ki izolasyon amaçlı ya da değil her ne şekilde olursa olsun bir kaplama yapılacaksa ilk iş zemin hazırlığı olmalıdır.

Zeminin nem durumu nedir?. Uygulanacak malzeme uygulama yapılacak alana tam anlamıyla yapışacak mı?. Bu gibi sorular önemlidir ve sorulmalıdır. POLYUREA yaklaşık 80° sıcaklıkta zemine püskürtme yöntemi ile uygulanır. Uygulama öncesi zemine nem toleranslı astar uygulaması gerekmektedir. Astar uygulaması hem zemindeki hataları kapatacak. hem de zeminde kuruyarak 80° civarında yere püskürtülen POLYUREA malzemesinin tam anlamıyla zemine yapışmasını sağlayacaktır. Uygulama yapılan bölüm açık alanda güneş ışınlarına maruz kalıyorsa airless makinalarımız. vasıtası ile uv dayanımlı alifatik boya ile kaplanarak ömürlük bir yalıtıma sahip olunmuş olur. Bu sistem de sizi maddi ve manevi büyük külfetlerden tek seferde kurtarmış olur.


Polyurea Dayanımı

blankPOLYUREA her türlü iklim koşullarına uygundur. En soğuk havalarda bile dayanımı ve esnekliğinden birşey kaybetmeyecektir. Havuz zemin kaplamalarından askeri yakıt tanklarına kadar kullanımı vardır. Su izolasyonundan, kurşun geçirmezliğe kadar birçok koruma sağlayan POLYUREA malzemesi, asla kıyas kabul etmeyecek kadar kıymetli ve nadir bir izolasyon ürünüdür.


POLYUREA neden pahalı?. Aslında bu soru ülkemizdeki kur durumlarından kaynaklı bir sorudur. Çünkü polyurea sağladığı izolasyon ve uzun süre garanti vaadiyle son derece cep dostudur.


POLYUREA son derece avantajlı bir izolasyon ürünüdür. Kaplanacak alanı yekpare şekilde kapatır. Diğer serme izolasyon ürünlerinde yaşanan ek yeri problemleri asla yaşanmaz. Zemine uygulandıktan çok kısa süre sonra (8-9 sn) kürleşir. Bu nedenle dikey duvarlar, teras kapatmalar veya su depoları gibi uygulama alanlarında sorunsuz bir şekilde uygulanabilir.


POLYUREA özellikleri izolasyon malzemesinin bir diğer avantajı ise son derece hızlı bir şekilde alan kapatma özelliği barındırmasıdır. Bir iş günü içinde yaklaşık 1000 mt2 ile 2000 mt2 arasında bir alanın kaplaması yapılmaktadır. Tabi ki bu durum zeminin hazırlığı. açıklıkların poliüretan sıva ve mastikler ile doldurulması, astarlanması, astarlanan yüzeyin kuruması gibi durumlardan sonra gelir. Uygulamanın son derece dayanımlı ve sağlıklı olabilmesi için bu zemin hazırlıkları şarttır. Uygulama yapan kişilerin tecrübesi ve uygulama yapan makine, teçhizatların bakımlı olması, basınç değerlerinin takibi. uygulama yapılacak alanın iş öncesi nem durumunun ölçümü vs. gibi küçük ama önemli detayların atlanmaması da POLYUREA uygulamasının kalitesinini belirlemekte hayati önem taşır.


Polyurea İnovatif Uygulamalar

blankPOLYUREA özellikleri nedir sorusuna cevaplar daha da çoğaltılabilir. Örneğin off-road araçlarının düşünüldüğünde bu tarz bir kaplamaya fazlasıyla ihtiyacı vardır. Daha önce de bahsettiğimiz gibi günümüz şartlarının gerektirdiği farklılıklar. ve ihtiyaçlar doğrultusunda yeni ihtiyaçlar doğmakta ve izolasyon da bu ihtiyaçların başlarında gelmektedir. POLYUREA da bu sorunu mevcut durumda en sorunsuz şekilde çözebilen bir izolasyon ürünü olarak karşımıza çıkmaktadır.


Polyurea Sağlığa Zararlı Madde Barındırmaz.

POLYUREA özellikleri malzemesi bileşenleri ile katı bir malzemedir bu nedenle son derece sağlıklıdır. Uçucu, kokulu organik tek bir bileşen dahi içermez. Kesinlikle solvent bulundurmaz. Kendisinde olmadığı gibi, zeminde kullanılan astar malzemesi. renk değişimi ya da güneş ışınlarına dayanımını artırma amacıyla uygulanan alifatik boya vs. hiçbirinde solvent bulunmaz.


Kullanılan Alanlar

polyurea özellikleri mukavemet testi dayanıklılıkPOLYUREA malzemesi beton, ahşap, fayans, aluminyum, sac, plastik vb. nem barındırmayan her türlü zemine uygulanabilir. Portakal kabuğu deseni ile son derece estetiktir. Son kat boyası ile istediğiniz canlı veya mat renkler ile göze hoş görünen. ve aynı zamanda son derece işlevsel bir su izolasyon kaplamanız olmuş olur. Özellikle teraslarda yaşanan kaçak problemleri için kırdırılan zemin ve tekrardan inşaata dönme durumlarını ortadan kaldırır. Uzun vadeli, masraflı, garantisi olmayan son derece maddi manevi külfeti yükleyen uygulamaların önüne geçer.  Uygulaması aynı zamanda müşterilerimiz için de çok mantıklı bir çıkış yolu olmuştur.

POLYUREA özellikleri son derece teknolojik, yenilikleri içinde barındıran bür üründür. Her türlü üretim alanında kullanılması icab eden bir üründür. Havuzlarınızda, teraslarınızda, fabrikalarınızın zeminlerinde, antistatik, antibakteriyel zeminlerin ihtiyaç duyulduğu mekanlarda kullanılır. Yük nakli yada darbelere maruz kalan çelik aksamların muhafazasında, inşaatlarınızın temel izolasyonlarında. pas ve korozyona karşı korumanız gereken her türlü alanda kullanılır. Metal aksamın muhafazasında, otoparklarınızın zemin izolasyonlarında. su akıntıları bir türlü giderilemeyen özellikle fabrika ve sanayi çatılarında bulunan sac. kaplamalarda kullanılması neredeyse zorunlu hale gelen bir malzemedir.


Polyurea Özellikleri Tercih Sebebi

POLYUREA özellikleri gerek uygulama teknikleri gerekse uygulama yüzeylerinin çokluğuyla. son dönemde ülkemizde fazlasıyla yaygın hale gelmiş ve gün geçtikçe daha da yaygınlaşmıştır. Her alanda kullanılması artık teknik şartnamelerde olmazsa olmazlar arasına girmiştir. İş gücünden ve zamandan tasarruf ile beraber garantili hizmet sunan POLYUREA malzemesinin uygulanması hem uygulayıcı firmalar hem de müşteriler açısından kolaylıklar doğurmuştur. POLYUREA nedir, nerelerde kullanılır sorusuna cevap vermek çok zordur. Gelişen inşaat ve yapı sektörü hergün yeni ürünler ortaya koymakta ve POLYUREA bu ürünlerin tamamında izolasyon garantisi vermektedir. Uzun süre de vermeye devam edecektir.

 

19 Kasım 2018
1.115 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Call Now ButtonÜcretsiz Çağrı Merkezi
WhatsApp WhatsApp Destek Hattı
DMCA.com Protection Status