+90 850 532 72 95

Sosyal Medyada Biz}

Ücretsiz Keşif
Türkiye'nin her yerine bir telefon kadar uzaktayız. 0(553) 014 60 60
Ücretsiz Keşif Talebi İçin Tıklayın

Sprey Poliüretan Köpük

Sprey Poliüretan Köpük

Sprey Poliüretan Köpük Nedir?

Sprey Poliüretan Köpük Yalıtım. Poliüretanlar  modern yaşamın hemen hemen  her yerinde bulunur. Oturduğumuz sandalyeler, uyuduğumuz yataklar, yaşadığımız evler, sürdüğümüz arabalar ve diğer kullandığımız sayısız öğeler poliüretan içerir.

Poliüretanlar diğer plastikler gibi, diizosiyanatların poliol varlığında reaksiyonlarıyla üretilen polimerlerdir. İstenilen son ürüne göre kimyasal formüller, farklı tipte katalizörleri, şişirici ajanlar ya da muhtemel ateş söndürücüleri içerebilir.

Poliüretanlar kullanılacağı alana göre özel formüller geliştirilerek üretilir. İstenilen ürünün özelliklerine bağlı olarak farklı bileşenler bir araya getirilir.

Binalar şuanda kullandıkları enerjinin büyük kısmını boşa harcamaktadır. Bu enerjiyle evlerimiz yerine yer yüzünü ısıtmaya çalışıyoruz. Bu paranın boşa harcanması ve enerji konusunda dışa bağımlılığımızın artmasına sebeptir. Örneğin, Avrupa’da yaklaşık 160 milyon binanın ısı yalıtımı kullanılması, enerji tüketimini %40, COemisyonunu %36 düşürmüştür. Binaların karbon salınımını düşürmek için yalıtım bu nedenle çok önemlidir.

Sprey Poliüretan Köpük Nerelerde Kullanılır

Binalarda poliüretanın en önemli uygulaması çatı yalıtım sistemidir. Poliüretanın küresel ısınmaya yol açan karbon emisyonlarını azaltmasında; kolay  uygulanabilir, uzun ömürlü ve güvenli bir yol olarak  kabul edilir. Poliüretan soğuk havalarda önemli ölçüde ev ve ofislerde ısı kaybını azaltır. Yaz aylarında binaları serin tutmak için önemli bir rol oynar bu da klimalara daha az ihtiyaç olduğu anlamına gelmektedir.

Genel olarak kullanım alanları;

• Dış cephe duvarları ve kaplamaları
• Çatılar ve çatı kaplamaları
• Isıtma sistemi içinde görev alan boruların çevreleri
• Kazanlar etrafında
• Zemin

Avrupa’da fosil enerji kaynaklarında ortaya çıkan COemisyonunun %40 tan fazlası, binaların ısıtılması ve soğutulmasından kaynaklanmaktadır. Sert köpüğe dayalı poliüretan teknolojisinin yalıtımda uygulanmasıyla, Avrupa genelinde ortalama COemisyonu %10 oranında düşürmüş, bu sayede Kyoto sözleşmesinin iki maddesini karşılamıştır.

Binalarda poliüretan kullanımının bir çok avantajları vardır;

Poliüretan yüksek dayanımı sayesinde, binaların yıpranmaya karşı direncini ve bakım için süresini arttırır.

 • Poliüretandan yapılmış sert yalıtım paneller hafif ama güçlü, neme karşı dayanıklı ve kolay uygulanabilirdir.
 • Yalıtım panelleri ve köpük kökenli diğer yalıtım ürünleri, uzun süre özelliklerini koruduğu için yüksek enerji tasarrufu sağlarlar.
 • Poliüretan köpükler diğer yalıtım ürünleriyle karşılaştırıldığında, daha az yer kaplaması, kolay uygulanabilir olması nedeni ile mimarlar ve tasarımcılara kolaylık sağlamaktadır.
 • Sert poliüretan sprey köpük, eski binalarda oluşan çatlak ve aşınmalara karşı çok hızlı bir şekilde kolayca uygulanabilir.
 • Poliüretanların sahip olduğu özellikleri sayesinde yüksek enerji tasarrufu sağlar.  Çok düşük miktarda karbon salınımı yaptığından diğer yalıtım kaynaklarına göre çok iyidir. Karbon salınımının azaltır.

Sprey Poliüretan Köpük Avantajları

 • Isı izolasyonunda kesin çözüm.
 • Ek yersiz yekpare uygulama.
 • Uygulandığı yüzeyi korozyondan korur.
 • Sıvı olarak püskürtülen sıkma köpük te hiçbir boşluk kalmaz, ısı koprüsü uluşturmaz.
 • Baz, duman, benzin gibi kimyasallara dayanıklıdır.
 • Çürümez, koku yapmaz, Sıvı olarak püskürtüldüğünden her türlü uygulama detayında kesin çözüm sağlar.
 • İşçilik, nakliye, zaman ve en önemlisi ısıtma ve soğutma enerjisinden büyük tasarruf sağlar.
 • Trapez sac, atermit, oluklu levha, gibi yüzeylere mükemmel yapışma ve aderans sağlar.
 • Lamda değeri oldukça düşüktür. ( λ=0,023 W/mK Isı İletim Katsayısı ) Yatay ve düşey zeminlerde rahatlıkla uygulanır, üzerinde yürünebilir.
 • Uygulandığı yüzeyi fiziki darbelere karşı güçlendirir.
 • Uygulama hızı oldukça yüksektir.
 • DIN 4102’ye göre B3-B2-B1 yanma sınıfında, aleve dayanıklıdır . Yangın sırasında damlama yapmaz.
 • Ahşap, metal, beton vs. tüm yüzeylerde uygulanabilir %100 adreans sağlar.

 

Sprey Poliüretan Köpük Kıyas Tablosu

Sprey Poliüretan Köpük Kıyas Tablosu

Neden Poliüretan Köpük Uygulaması Yaptırmalıyız?

Uygulama malzemesi yerinde uygulandığı için uygulandığı yüzeye göre şekil almakta, tek parça olarak uygulandığı için ek yeri bulundurmamaktadır. İstenilen kalınlık ve yoğunluk seçenekleri ile ısı geçirim kat sayısı en düşük olan üründür. Ek yeri olmayan bir üründe ısı kapıları ve ısı kaçağı olmayacağı için mükemmel ısı izolasyonu sağlayan tek üründür.

Çatı Aralarında uygulama

Sprey poliüretan köpük uygulaması ısı geçirimsizliği en yüksek malzeme olmasının yanında, uzun ömürlü, bakteri ve haşere barındırmayan, tozumayan bir ürün olmakla beraber tercih sebebidir. Çatı aralarında yapılacak tamiratlarda cam yünü ve taş yünü izolasyonları ezilip toplanırken, poliüretan köpük malzemesine hiç bir zarar vermemektedir. Ek yeri ollmamasından ötürü son katlarda tavan boyalarında meydana gelen çizgi şeklindeki nem kusma durumu, ısı geçiş kapısı olmamasından ötürü poliüretan köpük malzemesi ile son bulmaktadır.

Ters Tavan Trapez Altına Poliüretan Köpük Uygulaması

Sprey poliüretan köpük uygulaması ters tavandan sac trapez gibi malzemelere uygulandığında, meydana gelen korozyon, terleme gibi rahatsızlık veren durumları ortadan kaldıran bir malzemedir. Isı köprüsü oluşturmadan tek parça halinde özel reaktör makineleri ile uygulanan sprey poliüretan köpük, tahıl ambarları, hayvan kümesleri , ahırlar, mantar üretimhaneleri gibi alanlarda ters tavandan uygulanarak meydana gelen zararı ve üretim kaybını ortadan kaldırmaktadır. Isı kaybıyla oluşan terleme bu gibi durumlarda tavanlardan nem damlası olarak geri dönmekte ve işletme sahiplerini zarara uğratabilmektedir. Bu sorunları ortadan kaldırmanın en etkili yolu sprey poliüretan köpük uygulamasıdır.

Temel ve Perde Betonlarda Sprey Poliüretan Köpük Uygulaması

Temel perdelerine uygulanan sprey poliüretan köpük malzemesi, zamanla ısı farkından kaynaklı meydana gelen terleme durumlarını yok ederek, yapının korozyona uğramasına engel olur, yapının ömrünü uzatır.

Boru ve Depolarda Sprey Poliüteran Köpük Uygulaması

Boru, Sıvı ve Gaz depolarında istenilen sıcaklığı korumak ve donmaya karşı uygulanacak sprey poliüretan köpük uygulaması öngörülen en etkili yöntemdir. Isı kapılarının olmamasından ötürü ısı kaybı yaşanmayacak olup uygulamadan sonra istenilen sıcaklıklarda yüzey sabit kalacaktır.

Sprey Poliüretan Köpük Hızlı Uygulama Avantajları

Sprey Poliüretan köpük malzemesi müşterinin talep ettiği gün uygulamaya başlama imkanı sunabilen, iş bitirme süresi en hızlı olan ısı yalıtım uygulamasıdır. Özel reaktör poliüretan makinaları vasıtası ile hammadde varillerinden ısıtılarak püskürtülen hammadde zeminde 10 saniye gibi bir sürede kürünü alarak tek parça halinde uygulama yapmaya imkan vermektedir. Zeminde bulunan her türlü detayı spreyleme yöntemi ile tam olarak kaplayarak ısı kaçaklarına imkan vermeyen tek ürün olma özelliğini elinde bulunduran sprey poliüretan köpük, hemen servise alınabilme hızı ile iş gücü kayıplarının önüne geçmektedir.

Sprey Poliüretan Köpük uygulaması için detaylı bilgi almak için iletişim numaralarımızdan bize ulaşarak keşif talebi iletebilirsiniz. Uygulamalarımızın tamamı TSE sertifikalı hammaddeler ile uygulanmakta olup, 5 yıl süre ile garanti altındadır.

Polyurea kaplama ile beraber kullanılan alanlarda, yapılarda ısı ve su yalıtım sorununun tamamı ile önüne geçer. Detaylı bilgilendirme için iletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

24 Şubat 2018
4.832 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

WhatsApp WhatsApp Destek Hattı
Call Now ButtonÜcretsiz Çağrı Merkezi DMCA.com Protection Status