+90 850 532 72 95

Sosyal Medyada Biz}

Ücretsiz Keşif
Türkiye'nin her yerine bir telefon kadar uzaktayız. 0(553) 014 60 60
Ücretsiz Keşif Talebi İçin Tıklayın

Polyurea Teras İzolasyonu ve Diğer Malzemeler ile Kıyaslaması

Polyurea Teras İzolasyonu ve Diğer Malzemeler ile Kıyaslaması

Polyurea Teras İzolasyonu

Polyurea teras izolasyonu malzemeleri en arasında en garantili seçenektir. Bilgilendirme makalemizde bütün detaylara değinerek, aklınızdaki sorulara cevap vermeye çalışacağız. Uygulamalarımızı ve güncel referanslarımıza ulaşmak için sosyal medya hesaplarımızı takip edin.

 

 

blank

Polyurea Nedir?

Polyurea Teras İzolasyonuPolyurea çift bileşenli (izosiyanat ve Poliol) elastomer kaplama ve yalıtım malzemesidir. Uygulaması özel polyurea makinaları ile uygulanmaktadır. Ham maddeler bu makina vasıtası ile ısıtılır, eşit oranda karıştırılır ve basınçlar zemine püskürtülür. Proses sıcaklığı 70-80 derece, basıncı ise 150-200 bar aralığındadır. Polyurea uygulandıktan 5 saniye gibi çok kısa bir zaman sürecinde kürlenmeye başlar. Uygulama likit olarak yapıldığından ötürü malzemeler arasında katman oluşmamakta, ek yeri birleşim problemlerini ortadan kaldırmaktadır.

polyurea mukavemet testi dayanıklılıkSprey Polyurea çekme, uzama, darbe dayanımı gibi kaplama malzemelerini başlıca testlerinde rakiplerinden üstünlüğünü her defasın da kanıtlamıştır. Özellikle yaya trafiği olan teras alanlarında çeşitli dış etkenler olabilmekte ve kaplama malzemelerine zarar verebilmektedir. Polyurea teras izolasyonu ile bu gibi etkenler sorun olmaktan çıkmıştır.

Polyurea Teras İzolasyonu ve Diğer Malzemeler

Polyurea teras izolasyonu, yazımızın baş kısmında belirttiğimiz gibi en yenilikçi ve garantili kaplama sistemidir. Alternatif olarak görünen uygulama anında maliyeti daha düşük çeşitli kaplama malzemeleri de mevcuttur. Lakin bu kaplama malzemeleri hiç bir platformda polyurea performansını sergileyemezler.

Açık alanlar da kullanılan kaplama malzemeleri iklim şartlarından oldukça etkilenebilmektedir. Poliüretan esaslı, Polimer esaslı, Akrilik esaslı, Şeffaf yalıtım malzemeleri gibi seçenekler uygulandıkları yüzeyleri uzun yıllar koruyamamaktadır. Gerek UV ışınları, gerek insan kaynaklı etkenlerden ötürü yıpranan zeminler kısa zaman içerisinde su yalıtım sorunlarını tekrardan gündeme getirmektedir.

Polyurea Fiyatları Diğer Seçeneklere Göre Neden Maliyetlidir?

Polyurea fiyatları aslına bakıldığında diğer malzemeler ile kıyas edilmemesi gerekir. Nedeni ise kullanılan ham maddelerin kalitesi ve fiyatlarıdır. İzolasyon probleminden tamamen uzak durmak isteyen gelişmiş ülkelerde fiyat değil, kalite ön planda tutulmaktadır. Bu nedenle dünya çapında polyurea kullanımı ülkemize nazaran çok üst seviyelerdedir. Üstelik kesin çözüm olmayan maliyetsiz çözümler, tekrar uygulamalar ve zemine verdikleri zarar ile daha maliyetli olabilmektedirler. İnşa esnasında izolasyon olarak ucuz ürün kullanımı, izolasyon üst yapısında bulunan dış kaplamaların sökülmesine neden olmaktadır. Polyurea kaplaması bu noktada çözüm olmakta, üst yapı üzerine dekoratif görünümlü bir zemin oluşturmaktadır.

Polyurea Kullanım Alanları Sadece Teras Alanları mıdır?
Polyurea kaplaması izolasyon maksadının dışında da kullanılabilmektedir. Örnek vermek gerekirse sanayi kuruluşlarında zemin kaplama, gemi sanayisinde korozyon önleme, deprem önlemleri almak için yapı kuvvetlendirme çalışmalarında, balistik dayanımı sayesinde askeri projelerde kullanılabilmektedir. Kullanım alanları tamamı ile insan zihnine bağlı olmakta ve geleceğin ürünü olma ihtimali olan bir üründür.
Polyurea Teras İzolasyonu Uygulama Videosu

 

 

12 Şubat 2019
491 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Call Now ButtonÜcretsiz Çağrı Merkezi
WhatsApp WhatsApp Destek Hattı
DMCA.com Protection Status