+90 850 532 72 95

Sosyal Medyada Biz}

Ücretsiz Keşif
Türkiye'nin her yerine bir telefon kadar uzaktayız. 0(553) 014 60 60
Ücretsiz Keşif Talebi İçin Tıklayın

Açık Gezilebilir Teraslarda Su Yalıtımı ve Çatı İzolasyonu

Açık Gezilebilir Teraslarda Su Yalıtımı ve Çatı İzolasyonu

Açık Gezilebilir Teraslarda Su Yalıtımı ve Çatı İzolasyonu

Teras su yalıtımında en önemli olan faktör beton ya da şap üzerine yapılan uygulamaların su kaçaklarına sebebiyet vermesidir. Betonarme yapılarda uygulanan standart yöntemler yapının çalışmasını ve oturma hareketlerine dayanımsız olduğu için sorunlar ön plana çıkar. Özellikle gezilebilir ve yaya trafiğine açık olan teraslarda kullanılması gereken izolasyon malzemeleri farklılıklar göstermektedir. Böyle durumlarda malzemenin UV dayanımı, mekanik direnci, aşınmaması gibi özellikleri ön plana çıkmaktadır.

Uygulanan işlemlerde aşınma dayanımı, gerilme direnci düşük malzemeler kullanıldığı taktirde izolasyon malzemesinde kılcal çatlamalar meydana gelir. Gözle dahi görülemeyen bazı çatlaklar, suyun genel özelliklerinden ötürü izolasyonun altına geçmesine ve yapıya zarar vermesine sebep olur. Özellikle betonarme yapılarda suyun yapıdan mutlaka uzaklaştırılması gerekmektedir. Açık teras yalıtımı uygulamaları bu gibi durumlarda paha biçilmez bir öncelik oluşturur.

Teraslarda bulunan duvar birleşim noktaları bu sıkıntılardan en etkilenen noktalardan biridir. Bu alanlarda çözüme ulaşmak uygun yapı harçları ve pah bantlarının kullanımı ile oluşur.

Açık Teras İzolasyonların da Kullanılması Gereken Polyurea Nedir?

Açık teras izolasyonu uygulamaların da polyurea kaplama malzemesi sektördeki en mükemmel çözümdür. Çok uzun ömrü, >%500 elastikiyet oranları ile her türlü yapı hareketlerine dayanıklıdır. Polyurea kaplama malzemesi kimyasal yapısından ötürü her türlü dış etkenlerden etkilenmeyecek tek izolasyon malzemesidir. UV dayanımı, mekanik direnç, aşınma dayanımı, zemine yapışma aderansı mükemmeldir. Teras yalıtımı seçenekleri arasında en garantili yöntem sprey polyurea kaplamasıdır.

Teras Yalıtım UygulamasıTeras su yalıtım uygulamalarında polyurea malzemesinde ek yerinin bulunmaması ekstra avantaj sağlar. Uygulanan zeminlerde mekanik dayanımın dan ötürü her türlü kullanıma olanak verir. Bu gibi avantajlarının yanında zemin kaplaması olarak mükemmel bir görüntü elde edilmektedir. Müşteri talebine göre Ral renk kataloğundan istenilen renkler ile renklendirilebilir.

En büyük avantajlarından birisi uygulama süreleridir. Uygulama 1000 m2 alanlara kadar gün içerisinde teslim edilebilmektedir. Fayans ya da şap betonun üzerine direkt uygulandığından kırma dökme işlemi gerektirmeyecektir. Bu durum genellikle mülk sahiplerinin en çok beğendiği yönüdür.

Polyurea Nedir? ve Teras Yalıtımında Uygulanan İşlemler Nelerdir?

Polyurea Nedir?

Polyurea çift bileşenli, özel reaktör makinaları ile uygulanan elastomer bir izolasyon malzemesidir. Bileşenleri izosiyanat ve poliol’ dur. Polyurea Makinemiz vasıtası ile hammaddeler 1:1 oranlar ile karıştırılmaktadır. Karışan malzeme 80 derece ısıtılarak min. 150 bar basınç ile zemine püskürtme yöntemi ile uygulanır.

Teras Yalıtımında Uygulanan İşlemler Nelerdir?

Teras yalıtımına başlamadan önce zemin hazırlığı yapılır. Zeminde bulunan yapışkan, yağ, toz gibi yabancı maddeler zeminden uzaklaştırılır. Akabinde çift bileşenli solventsiz epoksi astarlar ile zemine astarlama işlemi uygulanır. Astar tamamen dokunma kıvamına geldiğinde sprey polyurea uygulaması zemine uygulanır. Aşağıda bulunan video teras polyurea uygulama örneğidir.

Teras uygulamalarınız ile ilgili detaylı bilgi almak için whatsapp destek hattı üzerinden bize ulaşabilirsiniz. Güncel uygulamalarımız ve referanslarımızı Facebook adresimiz veya İnstagram adresimizden takip edebilirsiniz.

30 Ocak 2019
815 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Solve : *
20 − 15 =


Call Now ButtonÜcretsiz Çağrı Merkezi
WhatsApp WhatsApp Destek Hattı
DMCA.com Protection Status